MACIEJ KLIMA ZOSTAJE Z NAMI!!!!

Informacja, na która wszyscy czekają!
MACIEJ KLIMA – wieloletni kapitan naszej drużyny, bohater wielu sukcesów, legenda łańcuckiej koszykówki – ZOSTAJE Z NAMI!!!!

💪 Wzrost: 203 cm
💪 Pozycja: silny skrzydłowy/środkowy
💪 Wiek: 36 lat (nieprzerwanie 8 sezonów w Sokole, choć w Sokole zdecydowanie więcej sezonów – z przerwą na grę w Stalowej Woli)
💪 W całym sezonie 2017/2018 zdobył 571 punktów występując w 43 spotkaniach ligowych

Średnie w sezonie 2017/2018:
👉 13,3 pkt na mecz
👉 60,3 % za 2 pkt
👉 53,6 % za 3 pkt
👉 zbiórki: 8,1
👉 osobiste: 78,3 %
👉 średnio na boisku: 29,58 minuty

Rekordy:
🏀 14 zbiórek z Energa Kotwica Kołobrzeg
🏀 27 punktów z WKS Śląsk Wrocław ( w tym 10 celnych za 2 pkt)
🏀 7 asyst z R8 Basket AZS Politechnika Kraków
🏀 10 fauli wymuszonych z WKS Śląsk Wrocław
🏀 6 przechwytów z SKK Siedlce
🏀 4 bloki z Zetkama Doral Nysa Kłodzko

Piotr:
Uprzejmie proszę o kilka słów podsumowania zakończonego już sezonu 2017/2018, bo jakoś nie było okazji – pod kątem realizacji założonych celów oraz kilka słów o oczekiwaniach na przyszły sezon – bo przecież skład wydaje się całkiem ciekawy…

Maciej Klima: Poprzedni sezon skończył się na tyle dawno, że już nie zajmuje mojej głowy. Oczywiście dojście do finału uznaję za sukces tej drużyny, z drugiej strony boli zakończenie sezonu porażką. Optymistyczne jest to, że skoro nie wygraliśmy, zostawiliśmy sobie miejsce na progres w następnych rozgrywkach. Rozgrywkach, które my, zawodnicy właśnie zaczynamy. Do pierwszej kolejki 2018/19 jeszcze niecałe dwa miesiące, ale nas najważniejsza praca czeka właśnie teraz, w trakcie sierpniowych i wrześniowych przygotowań. Sokół się zmienił, nie będę na razie przewidywał czy na lepsze, bo to jak wróżenie z fusów. Z dystansem podchodzę też do stawiania celów drużynie, która jeszcze nie miała nawet okazji się spotkać. A startujemy dzisiaj! Jest we mnie sporo entuzjazmu i ciekawości. Tą samą ekscytację słyszę w głosie trenera Kaszowskiego.

P: Czy trener Kaszowski konsultuje z Tobą jako kapitanem swoje decyzje kadrowe? jak oceniasz skład na najbliższy sezon?

Tak i to nie tylko ze mną. Choć odpowiedzialność za drużynę spoczywa przede wszystkim na Jego barkach, trener chętnie słucha swoich zawodników. To nie tylko wpływa na podjęcie słusznych decyzji, ale też buduje dobre relacje i korzystnie wpływa na atmosferę w drużynie.

M: Kapitan nie opuszcza statku – pozostaje na pokładzie – i to jest z całą pewnością świetna wiadomość dla naszych kibiców. Jakie stawiasz sobie cele indywidualne na sezon 2018/2019? W czym bardziej chciałbyś pomóc zespołowi?

P: Kończąc, najchętniej pominąłbym mówienie o sobie. Mam nadzieję, że to, co zabierają mi upływające lata, czyli motorykę czy szybkość regeneracji załatam mądrością i doświadczeniem. Na szczęście koszykówka to gra zespołowa. Tam gdzie nie dam rady, na pewno z pomocą przyjdą koledzy.

Kapitanie – życzymy zatem zdrowia i powodzenia w nowy sezonie! Cieszymy się, że znowu zobaczymy Cię na naszym parkiecie w naszych barwach!

#razemtworzymyŁańcut #tworzymyŁańcut #łańcutmiastokoszykówki