Drapieżny Sokół wygrał z Biofarmem!

W 8. kolejce I ligi koszykarze Sokoła Łańcut pewnie pokonali Biofarm Basket Poznań 83:70. Dla gospodarzy było to siódme zwycięstwo w sezonie. Rywale doznali drugiej porażki z rzędu.

Przed meczem odbyło się pożegnanie Jerzego Koszuty, najwybitniejszego wychowanka łańcuckiego klubu, który zakończył w tym roku karierę (można poczytać o nim TUTAJ). Ledwo „Jerry” zdążył ochłonąć z największych wzruszeń, ułożyć koszulkę w antyramie i poprawić szalik, które otrzymał na pamiątkę, już trwał koncert, jakim postanowili uczcić go koledzy. Na początku partytury widniała solówka Marka Zywerta, zaliczającego w kolejnych akcjach: asystę, „trójkę”, „trójkę” z osobistym za faul, blok. Włączały się kolejne instrumenty, na pięciolinii najwięcej rozpisano rzutów za trzy, których w tej części trafili aż sześć, a „Maro” podzielił się po równo zdobyczami z Maciejem Klimą i Bartłomiejem Karolakiem.
Pierwszą kwartę zamknęli wynikiem 32:15, a kiedy w 14. minucie Artur Włodarczyk przeleciał pod „dziurą” od lewej do prawej i – zawisając tam – półhaczkiem umieścił w niej piłkę, na tablicy świeciło się 41:20. Była to druga dzisiaj (po 39:18) tak wysoka przewaga gospodarzy i… już ostatnia, gdyż nieoczekiwanie skończyła się gra jak z nut i zaczęło mozolne rzępolenie w obliczu strefy. – Rozbiliśmy się o nią – przyznaje Karolak. – Ale jeszcze bardziej zawodziliśmy w obronie, bo przecież oni rzucali z czystych pozycji.
Dobrą zmianę w Biofarmie dał Mikołaj Kurpisz, zdobywając 7 „oczek”, a jego drużyna zbliżyła się na 45:33. Marazm przerwał przechwytem Maciej Parszewski, Kamil Zywert rozprowadził pod obręcz Klimę, a jego brat – Rafała Kulikowskiego. 51:35, lecz Dawid Gruszczyński strzałem zza łuku tuż przed syreną przypomniał, że młodych poznaniaków ani na moment nie można spuścić z oka. 51:38.