Hit Kolejki Dla Sokoła!

Chyba nie było ani jednej osoby zawiedzionej widowiskiem w łańcuckiej hali przy ulicy Armii Krajowej. Zawodnicy i trenerzy zgotowali nam spektakl, jakiego dawno już nie byliśmy świadkami. Mecz godzien dwóch liderujących drużyn na zapleczu ekstraklasy zakończył się dogrywką, w której to łańcucianie zachowali stalowe nerwy i pokonali Spójnię 73 : 70

Pierwsze fragmenty meczu nie zapowiadały takiego obrotu sprawy. Sokół rzucił się na Spójnie od samego początku, doprowadzając do wyniku 18:3, a zgromadzona publiczność przecierała oczy ze zdumienia. Jednak ambitnie grający przyjezdni, jak szybko stracili punkty, tak też szybko je odzyskali i po pierwszej kwarcie widniał wynik 20:16 dla Sokoła.

Druga odsłona o wiele bardziej wyrównana, jednak pod nieznaczne dyktando gości. Znakomicie w szeregach Sokoła prezentowali się Sebastian Szymański (4×3) i Maciej Klima zdobywca 19 pkt i 9 zb.

Trzecia kwarta wydawała się być przełomową. Sokół sukcesywnie powiększał przewagę i wygrał tę ćwiartkę 18:8. Nic więc nie zapowiadało horroru jaki miał nastąpić w najbliższych kilkunastu minutach.

Czwarta kwarta pod dyktando gości, którzy wyszli już nawet na pięcio-punktowe prowadzenia na kilka minut przed zakończeniem spotkania. Jednak penetracja i celny rzut Jurka Koszuty, doprowadzają do dogrywki.

Dodatkowy czas gry znów lepiej rozpoczęli koszykarze Spójni, a Sokół był zmuszony gonić. Maciej Klima celnymi rzutami spod kosza oraz stalowe nerwy Marcina Sroki na linii rzutów wolnych, pozwoliły Sokołowi zatrzymać dwa punkty w Łańcucie i wrócić na fotel lidera pierwszej ligi.

Dziękujemy kibicom, którzy stawili sie na tym meczu liczniej, niż kiedykolwiek w tym sezonie i nieśli naszą drużynę do zwycięstwa. Ostatnie minuty na stojąco przyprawiały o dreszcze i z pewnością zapadną nam w pamięci na długie lata.

Taką publiczność i taki Klub Kibica Sokół kocha najbardziej! Dziękujemy!

Max Elektro Sokół Łańcut – Spójnia Stargard 73:70
(20:16, 16:19, 18:8, 9:20, d. 10:7)

Max Elektro Sokół: Klima 19, Szymański 19, Koszuta 12, Czerwonka 10, Sroka 7, Kulikowski 4, Krajniewski 2, Zywert 0.

Spójnia: Dymała 20, Pytyś 16, Raczyński 10, Pabian 8, Janiak 7, Śpica 7, Bodych 2, Lewandowski 0.

Wywiady obu trenerów, Sebastiana Szymańskiego i powrót do Łańcuta Krzysztofa Jakóbczyka zobaczycie już w środę, w czwartej odsłonie Sokół Łańcut TV. Zapraszamy do oglądania i subskrybowania naszego kanału!

fot i grafika: Sebastian Maślanka