Sokoły Wracają Do Gniazda!

sokoly-wracajagrafika Sebastian Maślanka

 

Po dwóch wyjazdowych pojedynkach naszych koszykarzy, przyszedł czas na inaugurację sezonu przy Armii Krajowej w Łańcucie. Rywal nie byle jaki, bo uznawany przez fachowców, jako jeden z pretendentów do medali w tym sezonie. Tyski GKS, bo o nim mowa, sensacyjnie rozpoczął ligę od dwóch porażek ze Spójnią Stargard 76:75 i Kotwicą Kołobrzeg 84:89. Te dwa potknięcia nie mogą jednak nas zmylić, bo takie nazwiska jak: Hałas,Deja, Barycz, Mazur, Szpyrka czy Piechowicz mówią same za siebie.

„To bardzo groźna i doświadczona drużyna, o dużym potencjale, nie ma co patrzeć na Ich dotychczasowe wyniki, nie można ich zlekceważyć, musimy wyjść na parkiet bardzo skoncentrowani.
W tamtym sezonie również wolniej się rozpędzali, a potem grali coraz lepiej. W tej drużynie jest wiele nazwisk, które mogą w każdym meczy zagrać świetne zawody. My musimy od pierwszej do ostatniej minuty zagrać z nimi mocno, szczególnie w obronie” – mówi Jerzy Koszuta

Sokół natomiast w dwóch wyjazdowych pojedynkach zgromadził komplet punktów. Nie były to jednak łatwe mecze. W pierwszym bardzo mocno postawił się Znicz Pruszków w drugim natomiast do ostatnich sekund trwał bój w Gliwicach.

” Cały czas się zgrywamy, potrzebujemy czasu aby grać jeszcze lepiej. Marcin Sroka dołączył do nas całkiem niedawno, nie wiele wcześniej Marek Zywert. Jak to wszystko zaskoczy, to nasze dobre momenty gry będziemy zamieniać na dłuższe, a potem na całe dobre spotkania” – mówił trener Dariusz Kaszowski

Już w najbliższą sobotę o godzinie 17:30 w łańcuckiej hali przy ulicy Armii Krajowej Sokół rozpocznie swój kolejny sezon w pierwszej lidze. Sezon, który miejmy nadzieję będzie dla nas historyczny. Nie może Was tam zabraknąć, liczymy na wsparcie kibiców, którzy miejmy nadzieję, będą szóstym zawodnikiem na parkiecie.
Bronimy Twierdzy Łańcut w sobotę o 17:30!!!